مقالات

دلایل کم کردن روغن موتور خودرو چیست ؟

کم کردن روغن موتور در خودرو ، دلایل کم کردن روغن ، امدادخودرو در نطنز ، امداد خودرو پورعسگری در نطنز ، امداد خودرو در نطنز

کم کردن روغن موتور از عوامل بسیار مهمی است که باید سریعا علت را بررسی کنید تا از آسیب به موتور خودرو جلوگیری کنید . معمولا کم کردن خودرو به دلیل استفاده بیش از حد و بالا رفتن حرارت خودرو اتفاق می افتد . هر کارخانه برای خودرو های تولیدی خود روغن موتور مخصوص به آن را پیشنهاد میکند . در صورتی که از روغن موتور نا مرغوب استفاده و یا از مسافت توصیه شده بیشتر از آن استفاده کنید احتمال تبخیر شدن روغن افزایش میابد .

بیشتر بخوانید:  امداد خودرو در نطنز

مزایای روغن موتور در خودرو

وظیفه اصلی روغن موتور روانکاری و کاهش اصطحکاک خودرو میباشد . در صورتی که روغن موتور خودرو کم شود باید سریعا علت کم کردن روغن موتور را بررسی کرد تا از آسیب به قطعات داخلی موتور جلوگیری کرد . در ادامه به سایر مزایای روغن موتور اشاره میکنیم .

آب بندی . روغن موتور با ایجاد یک لایه بین سیلندر و پیستون ، مانع از نفوذ آب به داخل سیلندر شده که اصطلاحا به آن آب بندی گفته میشود .

کاهش اصطحکاک قطعات داخلی موتور.

کاهش فرسایش قطعات داخلی موتور.

کمک به خنک کاری موتور .

تمیز نگه داشتن قطعات داخلی موتور از دوده حاصل از احتراق و جلوگیری از رسوبات در قطعات .

کم کردن روغن موتور در خودرو ، دلایل کم کردن روغن ، امدادخودرو در نطنز ، امداد خودرو پورعسگری در نطنز ، امداد خودرو در نطنز

بررسی دلایل کم کردن روغن موتور در خودرو

تبخیر شدن روغن موتور در خودرو ها یک امر طبیعی میباشذ البته باید این را در نظر داشت که این تبخیر روغن برای هر 1000 کلیومتر حدود 250 سی سی میباشد . درصورتی که مقدار کم کردن روغن موتور بیشتر از این مقدار باشد باید علت را بررسی کرد .

از جلمه علت هایی که موجب کم کردن روغن موتور شود میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

استفاده از روغن نا مرغوب . در صورتی که از روغن موتور نا مرغوب در خودرو استفاده شود شاهد کم شدن راندمان خودرو و همچنین کاهش سطح روغن موتور خواهید بود .

روغن سوزی : مقدار سوختن روغن در موتور در حالت طبیعی حدود 150 سی سی میباشد . درصورتی که که روغن وارد شده در جداره سیلندر بیشتر از حد مجاز باشد خودرو دچار روغن سوزی شده و دودی آبی رنگ از گزوز بیرون می آیند که نشان از سوختن بیش از حد روغن میباشد که باید سریعا بررسی شود .

نشتی روغن : ممکن است روغن از قسمت هایی از موتور مانند واشر درسوپاپ ، کاسه نمد میل لنگ ، کاسه نمد گلویی و … نشتی داشته باشد .

تبخیر روغن : تبخیر شدن روغن تا 250 سی سی در هر 1000 کیلومتر طبیعی است . در صورتی که دمای موتور بیش از حد زیاد شود تبخیر روغن نیز بیشتر خواهد شد .

اشکال در اب بندی سیلندر : در صورتی که آب بندی سوپاپ ها و سیلندر دچار اشکال شود میتواند موچب کم کردن روغن موتور در خودرو شود .

کم کردن روغن موتور در خودرو ، دلایل کم کردن روغن ، امدادخودرو در نطنز ، امداد خودرو پورعسگری در نطنز ، امداد خودرو در نطنز

امدادخودرو پورعسگری ارائه دهنده خدمات امدادخودرو نطنز در اسرع وقت

 

 

4.8/5 - (6 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *