مقالات

دلایل کم شدن شتاب خودرو

دلایل کم شدن شتاب خودرو ، کاهش شتاب خودرو ، دلایل کاهش شتاب خودرو ، امدادخودرو در نطنز ، امداد خودرو در نطنز ، امدادخودذرو پورعسگری در نطنز

کم شدن شتاب خودرو دلایل زیادی دارد . برای همه ما پیش آمده که وقتی پدال گاز را میفشاریم خودرو آنطور که باید و شاید شتاب نمیگیرد . دلیل این کاهش شتاب خودرو عوامل مختلفی میباشد که در ادامه این مقاله از امدادخودرو پورعسگری به آن میپردازیم .

بیشتر بخوانید:  امداد خودرو در نطنز

دلایل کم شدن شتاب خودرو

هنگامی که شتاب خودرو کاهش میابد رانندی با خودرو حس ناخوشایندی را ایجاد میکند که علاوه بر این حس ناخوشایند ممکن است دربرخی موارد هم خطر آفرین باشد . در ادامه به چتد مورد از دلایل کاهش شتاب خودرو اشاره میکنیم :

شل شدن و یا خراب شدن سیم گاز

در صورتی که سیم گاز شل شود با فشردن پدال گاز دریچه هوا کامل باز نخواهد شد و در نتیجه هوای کمتری به محفظه احتراق رسیده و احتراق کند تر صورت میگیرد که موضوع با کاهش شتاب خودرو همراه خواهد بود .

مستهک شدن فیلتر هوا

فیلتر هوا یکی از لوازم مصرفی خودرو میباشد که هر چند وقت یک بار باید تعویض شود . در صورتی که فیلتر هوا کثیف شده باشد هوای کافی را از خود عبور نمیدهد و موجب کاهش شتاب خودرو میشود . فیلتر هوا معمولا در هر بار تعویض روغن باید تعویض شود و در صورتی که فیلتر از کار افتاده باشد با علایمی همچون کاهش شتاب خودرو و افزایش مصرف سوخت مواجه خواهید شد .

خرابی سوپاپ ها

در صورتی که سوپاپ های موتور دچار خرابی شوند در مرحله تراکم با مشکل رو به رو خواهند شد زیرا به راحتی در محل ننشسته و درزبندی به خوبی صورت نمیگیرد . در این صورت زمانی که پیستون به یالا می آید باقیمانده سوخت و هوا به بیرون رانده میشود و از قدرت احتراق کم میشود .

خرابی رینگ بیستون

از وظایف مهم رینگ پیستون میتوان به حفظ تراکم موتور اشاره کرد . در صورتی که رینگ پیستون مستحل شود و حالت اولیه خود را از دست بدهد ، سوخت و هوا در مرحله تراکم به پایین سلندر منتقل شده و مقدار آن کاهش پیدا میکند که یکی دز از دلایل کم شدن شتاب خودرو میباشد .

اختلال در کارکرد انژکتور

یکی دیگر از دلایل کاهش شتاب خودرو خرابی انژکتور است . در صورتی که انژکتور خودرو کثیف شذه باشد پاشش سوخت به درستی صورت نمیگیرد و احتراق کند تری در موتور انجام میگیرد .

خرابی کاتالیست

کاتالیست خودرو قطعه ای است که گاز های سمی حاصل از احتراق را جذب کرده و موجب کن شدن آلایندگی خودرو میشود . در صورتی که این قطعه به درستی کار نکند موجب میشود تا گاز های تولید شده در خودرو خارج نشده و تنفس موتور دچار ایراد شود که این امر میتواند با کم شدن شتاب خودرو نیز همراه باشد .

 

امدادخودرو پور عسگری ارائه دهنده خدمات امدادخودرو در نطنز

 

 

 

5/5 - (6 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *