مقالات

دلیل استارت خوردن و روشن نشدن خودرو

دلیل استارت خوردن و روشن نشدن خودرو ، امدادخودرو نطنز ، امدادخودرو در نطنز ، امداد خودرو پورعسگری در نطنز ، امداد خودرو نطنز

ممکن است برای هر راننده ای پیش امده باشد که خودرو استارت میخورد اما روشن نمیشود . در این مقاله از امدادخودرو پورعسگری به بررسی دلیل استارت خوردن و روشن نشدن خودرو میپردازیم با ما همراه باشید .

بیشتر بخوانید:  امداد خودرو در نطنز

ماشین استارت میخورد اما روشن نمیشود

استارت باعث شروع فعالیت خودرو و جرقه زنی میشود . در زمان استارت زدن سه بخش موتور ، باتری و ای سی یو خودرو درگیر شده تا موتور ماشین شروع به فعالیت کند . حال با وجود مشکل در هر کدام از این قسمت ها ممکن است خودرو ما روشن نشود .

دلیل استارت خوردن و روشن نشدن خودرو ، امدادخودرو نطنز ، امدادخودرو در نطنز ، امداد خودرو پورعسگری در نطنز ، امداد خودرو نطنز

باتری ضعیف

یکی از مهم ترین دلایلی که خودرو ممکن است روشن نشود و یا دیر روشن شود ضعیف شدن باتری خودرو میباشد . باتری خودرو همانند سایر باتری ها به مرور زمان دچار فرسودگی شده و عملکرد خود را از دست میدهد و انرژ کم تری جهت فعالیت موتور تولید میکند در نتیجه این انرژی نمیتواند موجب راه اندازی موتور شده و خودرو روشن نخواهد شد.

عدم سوخت رسانی

یکی دیگر از دلایل استارت خوردن و روشن نشدن خودرو وجود اشکال در سیستم سوخت رسانی میباشد . موتور خودرو برای روشن شدن نیاز به ایجاد احتراق دارد . جرقه این احتراق توسط باتری صورت میگیرد اما در صورتی که سوخت رسانی درست انجام نشود احتراق صورت نمیگرد و خودرو روشن نمیشود .

خرابی رله و فیوز های کالسکه ای

رله و فیوز های کالسکه ای که معمولا در زیر درب موتور قرار دارد وظیفه کنترل جریان برق خودر را به عهده دارند . در صورتی که رله و یا فیوز های کالسکه ای دچار مشکل شوند برق رسانی درست انجام نشده و ماشین روشن نخواهد شد .

اشکال در سوییچ

خودرو های امروزی دارای سیستم ایمو بلایزر هستند . عملکرد این سیستم به این شکل است که هر سوییج دارای یک کد یکتا میباشد . هنگامی که شما شروع به استارت زدن میکنید ای سی یو خودرو این کد را چک کرده و در صورت تایید کد اجازه روشن شدن خودرو را صادر خواهد کرد . در صورتی که کد سوییچ به هر دلیل دچار اسیب شود خودرو شما روشن نخواهد شد .

 

درصورت روشن نشدن خودرو در نطنز میتوانید با امدادخودرو نظنز تماس حاصل نمایید

 

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *