مقالات

علت بوی بنزین در خودرو چیست؟

علت بوی بنزین در خودرو ، امداد خودرو در نطنز ، امداد خودرو پورعسگری ، شماره امداد خودرو در نطنز ، امدادخودرو در نطنز ف امدادخودرو نطنز

گاهی پس از بنزین زدن و یا در هنگام رانندگی بوی بنزین به استشمام میرسد اما علت بوی  بنزین در خودرو چیست ؟ در ادامه این مقاله از امدادخودرو پور عسگری  به بررسی دلایل بوی بنزین در خودرو میپردازیم .

بیشتر بخوانید:  امداد خودرو در نطنز

از مهم ترین علت بوی بنزین در خودرو خرابی شلنگ پمپ بنزین و یا خرابی اورینگ آن میباشد . در ادامه با ما همراه باشید تا راه حل های این مشکل را بررسی نماییم .

اورینگ پمپ بنزین چیست و چه ربطی به علت بوی بنزین در خودرو دارد ؟

علت بوی بنزین در خودرو ، امداد خودرو در نطنز ، امداد خودرو پورعسگری ، شماره امداد خودرو در نطنز ، امدادخودرو در نطنز ف امدادخودرو نطنز

 

اورینگ قطعه ای منعطف معمولا از جنس پلاستیک میباشد که وظیفه آن آب بندی قطعات میباشد . با جا زدن اورینگ در جای خود از نشت مای

عات جورد استفاده در خودرو جلوگیری میشود . اورینگ در جاهای مختلفی از خودرو استفاده میشود مانند : دریچه گاز ، پمپ بنزین ، پمپ روغن ، منیفولد و … .

اورینگ پمپ بنزین که به نام اورینگ درب باک و یا اورینگ مهره باک هم شناخته میشود وظیفه اب بندی و درزبندی پمپ بنزین را به عهده دارد تا از نشتی بنزین و بوی ان در خودرو جلوگیری نماید . جنس این قطعه از NBR است و در مقبل خوردگی بنزین مقاوم میباشد .

چرا اورینگ پمپ بنزین خراب میشود ؟

یکی از دلایل خرابی اورینگ پمپ بنزین استفاده از اورینگ هایی با کیفیت پایین میباشد که در اثر استفاده متعدد کم کم حالت خود را از دست میدهد که یکی از علت های بوی بنزین در خودرو میباشد . از دیگر دلایل خرابی اورینگ پمپ بنزین استفاده از اورینگ ها با سایز های نامناسب میباشد که رد اثر کشش پاره شده و موجن نشتی ینزین و یا بوی بنزین میشود .

حال اگر با مشکلی بوی بنزین در خودرو مواجه شدید اورینگ پمپ بنزین را چک کنید در صورتی که از سلامت اورینگ اطمینان حاصل کردید ، ممکن است شلنگ پمپ بنزین دچار آسیب شده باشد .

خرابی شلنگ پمپ بنزین و ارتباط آن با علت بوی بنزین در خودرو

یکی دیگر از علل استشمام بوی بنزین در خودرو خرابی و پارگی شلنگ  پمپ بنزین است که در صورتی که پارگی زیاد باشد با نشت بنزین نیز همراه خواهد بود . در خودرو های قدیمی از شلنگ های کوتاه برای انتقال بنزین از باک به کاربراتور و یا انژکتور استفاده میشد اما امروزه از شلنگ های فیبر کربن ، آلمینیومی و یا پلاستیکی استفاده میشود که ازمقاومت بالاتری برخوردار هستند .

برای رفع این مشکل بهترین راه حل تعویض آن میباشد اما برای حل موقت این مشکل و رسیدن تا تعمیرگاه میتوانید این شلنگ را توسط چسب ترمیم نمایید تا در اولین فرصت ممکن آن را تعویض کنید . دقت کنید که چسب زدن تنها یک راه حا موقتی است و میتواند برای خودرو و سرنشنیان حادثه آفرین شود .

 

علت بوی بنزین در خودرو ، امداد خودرو در نطنز ، امداد خودرو پورعسگری ، شماره امداد خودرو در نطنز ، امدادخودرو در نطنز ف امدادخودرو نطنز

 

امدادخودرو پورعسگری ارائه دهنده خدمات امدادخودرو در نطنز

5/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *