مقالات

کم مصرف ترین خودرو های دنیا

امروزه روند حذف خودروهای ناپاک و پرمصرف در جهان به طور پیوسته ادامه دارد و هر ساله شاهد رونمایی کم مصرف ترین خودرو های دنیا و سازگار با زندگی‌ای پاک هستیم. مصرف سوخت پایین دیگر به یک معیار مهم تبدیل شده به همین دلیل شرکت‌های خودروسازی مطرح تلاش می‌کنند تا از خودروهایی باکیفیت و کم مصرف رونمایی کنند.

بیشتر بخوانید:  امداد خودرو در نطنز

 

ایونیک هیبرید

ایونیک هیبرید یک خودروی سواری با موتور بنزینی ۱.۶ لیتری ۴ سیلندر است که ۱۰۵ اسب بخار قدرت و ۱۴۷ نیوتن متر گشتاور دارد. یک موتور الکتریکی ۳۲ کیلووات (۴۳ اسب بخار) با گشتاور ۱۷۰ نیوتن متر نیز در این مدل وجود دارد که در مجموع ۱۴۰ اسب بخار قدرت و ۱۵۰ نیوتن متر گشتاور را فراهم می‌کند. میانگین مصرف سوخت در آیونیک هیبرید، ۴.۳ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر خواهد بود.

شرکت هیوندای با استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته‌ای که در آن به کار رفته از جمله موتور بنزینی با کارایی بالا و موتور الکتریکی قدرتمند، فناوری شارژ خودکار و ترمز با بازیافت انرژی، محصولی با صرفه در مصرف سوخت تولید کرده است؛ به همین دلیل، ایونیک هیبرید به عنوان یکی از کم مصرف ترین خودرو های دنیا شناخته می‌شود.

 

کم مصرف ترین خودرو های دنیا ، امدادخوردو در نطنز ، امدادخودرو نطنز ، امداد خودرو در نطنز

تویوتا پریوس

یکی از محبوب‌ترین محصولات خط تولید خودروهای هیبرید، پریوس نام دارد که به گفته کارشناسان رقیب جدی مدل ایونیک از هیوندای است. پیشرانه این خودرو ژاپنی ترکیبی از یک موتور بنزینی و یک موتور الکتریکی است که با همکاری یکدیگر کار می‌کنند تا زمینه را برای بهبود عملکرد خودرو و کاهش مصرف سوخت و انتشارات گازهای گلخانه‌ای فراهم کنند.

یک موتور ۴ سیلندر بنزینی با حجم ۱.۸ لیتر و یک موتور برقی دو‌تایی، پیشرانه پریوس را تشکیل می‌دهند. موتور برقی خودرو به یک باتری با ظرفیت ۱.۲ کیلووات ساعت متصل است. این خودرو به طور حداکثری دارای ۱۲۱ اسب بخار قدرت و ۱۴۲ نیوتن متر گشتاور است.

تویوتا پریوس با استفاده از پیشرانه هیبریدی فقط ۳.۶ لیتر بنزین در ۱۰۰ کیلومتر مصرف می‌کند و یکی از کم مصرف ترین خودرو های دنیا است. با یک مقایسه متوجه می‌شویم که این مقدار حدود ۳.۰ لیتر در مقایسه با ایونیک هیبرید بیشتر است.

کیا Niro

Niro یا همان نیرو یکی از کم مصرف ترین خودرو های دنیا است که در سال ۲۰۱۶ به عنوان خودرویی هیبریدی توسط کمپانی کیا معرفی شد. نیرو نسبت به دیگر خودروهای هیبریدی موجود در بازار قیمت پایین‌تری دارد و صرفه اقتصادی آن بیشتر است. پیشرانه نیرو ۲۰۲۳ شامل یک موتور بنزینی ۶.۱ لیتری و یک موتوربرقی 32 کیلووات است که در مجموع ۱۳۹ اسب بخار قدرت در اختیار این خودرو قرار می‌دهد.

باتری مورد استفاده در این خودرو از نوع لیتیم یون است و ظرفیتی معادل ۱.۱۱ کیلووات ساعت دارد. سامانه بازیابی انرژی تلف شده از سیستم ترمز نیز جهت افزایش بهره‌وری از انرژی در این خودرو نصب شده است. این خودرو به طور میانگین در ۱۰۰ کیلومتری ۳۵.۴ لیتر بنزین مصرف می‌کند.

 

کم مصرف ترین خودرو های دنیا ، امدادخوردو در نطنز ، امدادخودرو نطنز ، امداد خودرو در نطنز

امدادخودرو پورعسگری ارائه دهنده خدمات امدادخودرو در نطنز

جمع بندی

خودروهایی با مصرف سوخت پایین، باعث کاهش آلاینده‌های هوا مانند گردوغبار شهری می‌شوند و می‌توانند به حفظ محیط زیست و بهبود کیفیت زندگی خود و افرادی که در محیط شما زندگی می‌کنند کمک کند. ایونیک هیبرید از هیوندای، تویوتا پریوس و کیا Noro از جمله خودروهای کم مصرف قابل استفاده در ایران هستند که به شما معرفی کردیم.

امتیاز شما به این صفحه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *